2 – tyle mamy lat,
0 – tylu mężczyzn w składzie
1 + 7 – tyle szpilek na scenie

 

Jak przystało na początek Nowego Roku – warto podsumować ten, który mamy już za sobą. Jest o czym pisać, gdyż w roku 2017 trochę się u nas działo. Za nami wiele chwil euforycznej radości, ale też kilka trudnych doświadczeń – jak to w życiu…

Wystąpiłyśmy w Krakowie, Bielsko-Białej, Tarnowie, Poznaniu, Białymstoku, Skawinie, Michałowicach, Kielcach, Mogilnie, Płocku, Łodzi, Ełku, Lidzbarku Warmińskim, Bogatyni, Lubaczowie, Dąbrowie Górniczej, Rybniku, Szczecinie! W niektórych miejscach – po kilka razy 🙂 !

Za nami prawie 40 występów! Większość z nich – na żywo, lecz miałyśmy też okazję wystąpić w dwóch realizacjach telewizyjnych – Kabaretowej Scenie Młodych dla TVP2 oraz Płockiej Nocy Kabaretowej dla Telewizji Polsat.

                  

Wiele naszych występów to udział w festiwalach kabaretowych, z których w tym roku przywiozłyśmy bardzo ważne dla nas nagrody: I miejsce w ramach 31. Trójzębu Kabaretowego w Białymstoku, II miejsce oraz  Nagrodę Publiczności pierwszego dnia konkursu podczas 33. EDF PAKA w Krakowie, I nagrodę oraz Nagrodę Publiczności pierwszego dnia konkursu na Międzyuczelnianym Przeglądzie Kabaretów Studenckich Klamka 2017 w Krakowie, I miejsce oraz Nagrodę za Osobowość dla Adrianny podczas XVII Kieleckiego Oglądu Kabaretów Studenckich KOKS 2017, II miejsce podczas 23. Mazurskiego Lata Kabaretowego Mulatka w Ełku, Wyróżnienie podczas 38. Lidzbarskich Wieczorów Humoru i Satyry w Lidzbarku Warmińskim, Pierwszą Nagrodę Publiczności podczas 34. Turnieju Małych Form Satyrycznych w Bogatyni, I miejsce oraz GRAND PRIX – statuetka ZŁOTEGO FERMENTU podczas 17. Festiwalu Kabaretowego FERMENTY w Bielsko – Białej oraz Nagrodę Główną im. Bohdana Smolenia podczas XV Festiwalu „Zostań Gwiazdą Kabaretu” w Poznaniu.

                                 

Miałyśmy okazję supportować i występować razem z takimi gwiazdami jak kabaret Hrabi, Artur Andrus, Zenon Laskowik, Jacek Fedorowicz, czy Hanna Śleszyńska. Spotkania z kabareciarzami – zarówno te sceniczne jak i zakulisowe – były dla nas niezwykłym doświadczeniem, a rozmowy z wieloma na długo pozostaną w naszych głowach 🙂 .

                                          

Jednym z najważniejszych dla nas wydarzeń roku 2017 była możliwość występu w Konkursie Głównym XXII Rybnickiej Jesieni Kabaretowej. Po dwóch latach działalności dostałyśmy zaproszenie od Kabaretu Młodych Panów do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu i zmierzyłyśmy się z tak znanymi formacjami kabaretowymi jak Kabaret Zachodni, Kabaret Czesuaf, Kabaret DNO, Kabaret Chyba oraz Para nr 2 (Ewa Błachnio i Łukasz Karczmarczyk). Czas przygotowań i występu na Ryjku był dla nas pełen całkiem nowych doświadczeń i świetną lekcją kabaretu 🙂 !

Rok 2017 zakończyłyśmy z przytupem, a mianowicie obchodami naszych 2. urodzin w krakowskim Teatrze Szczęście. Widzowie mieli okazję zobaczyć występ podsumowujący naszą dotychczasową działalność – programy „Matki, żony i kucharki” oraz „Misja: Męskość dla Mężczyzn”. Nie obyło się bez świąteczno-urodzinowych niespodzianek i premierowego skeczu. Świętowanie trwało do rana!

Mamy nadzieję, że rok 2018 przyniesie nam jeszcze więcej wspaniałych chwil, podróży, wyzwań, a zwłaszcza spotkań z Wami, Drodzy Widzowie, na naszych występach 🙂 !

Karolka

2017 u A JAK!